WEBINARIUM: Współpraca pomorskich uczelni na rzecz rozwoju innowacyjności.

25/05/2021, 11:58

W środę 9 czerwca na Politechnice Gdańskiej odbędzie się webinarium „Współpraca pomorskich uczelni na rzecz rozwoju innowacyjności”, w którym rektorzy trzech największych uczelni na Pomorzu wraz z prezesami uczelnianych spółek celowych, przedstawicielami samorządu województwa oraz przedsiębiorcami opowiedzą o nowych możliwościach dla naukowców w nawiązywaniu współpracy z biznesem i przemysłem.


Webinarium, transmitowane na żywo za pośrednictwem mediów społecznościowych, dotyczyć będzie projektu „μGranty B+R dla przedsiębiorstw”. Jego operatorem jest Excento, spółka celowa Politechniki Gdańskiej, zajmująca się na co dzień budowaniem relacji i formalizowaniem współpracy na linii nauka - biznes.

 

Podczas spotkania przyjrzymy się głównym celom oraz zaprezentujemy korzyści wynikające z wstąpienia i udziału w projekcie.   Omówimy szczegółowo obszary zaangażowania przewidziane dla pracowników oraz zespołów naukowych. Zaprezentujemy także specjalizacje gospodarcze, które będą szczególnie wspierane w programie.

 

Nie zabraknie także pytań o rolę, jaką pełnią uczelnie w rozwoju lokalnego biznesu oraz otoczenia społeczno-gospodarczego. Porozmawiamy o dobrych praktykach takiej współpracy na przykładach komercjalizacji wyników badań naukowych.

 

Webinarium będzie również niepowtarzalną okazją do rozmowy na temat przyszłych działań uczelni zrzeszonych w Związku Uczelni w Gdańsku im. Daniela Fahrenheita w zakresie wspierania innowacyjności.

 

Jest to wydarzenie online, zatem wszystko będzie dostępne z poziomu Twojego komputera bez wychodzenia z domu!

 

Nie czekaj i zarezerwuj swoje miejsce! Dołącz do wydarzenia.


REJESTRACJA

 

 

Partnerzy wydarzenia:

Uniwersytet Gdański, Gdański Uniwersytet Medyczny, Politechnika Gdańska, Regionalna Izba Gospodarcza Pomorza, Univentum Labs sp. z o.o. oraz Centrum Innowacji Medycznych sp. z o. o.

 

 

Obserwuj nas w social mediach: Facebook: https://www.facebook.com/ExcentoPG i LinkedIn: www.linkedin.com/company/29371400

 

Projekt μGranty B+R dla przedsiębiorstw jest współfinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa: 01 Komercjalizacja wiedzy, Działanie: 01.01. Ekspansja przez innowacje.

Kontakt

Operator programu „μGranty B+R dla przedsiębiorstw”, spółka celowa Politechniki Gdańskiej.
Adres biura:
al. Zwycięstwa 27, I piętro
80-233 Gdańsk (parking)
Adres korespondencyjny:
ul. Narutowicza 11/12
80-233 Gdańsk
Go to top